ČESTA PITANJA
Sve što vas zanima o ugradnji i održavanju auto gas sistema
Odgovori na vaša pitanja
Da li u Golfu 2 toro boca može da prođe atest?
Nažalost, zbog promene u zakonu više se ne može ugrađivati toro boca u automobile u kojima se rezervoar nalazi ispod ležišta rezervne gume.
Gde stavljate priključak za punjenje auto gasa?
Stavlja se najčešće u branik ili na nosač ispod branika. Kod novijih auta gde ima mesta stavlja se pored mesta gde se sipa benzin. Uvek možemo pronaći i drugo mesto po vašoj želji ukoliko je u skladu sa atestnim propisima.
Gde postavljate prekidač za plin?
Sve zavisi od tipa auta, ali uglavnom se stavlja negde da ne smeta, a opet na vidnom mestu radi lakšeg očitavanja stanja. Tu možemo izaći u susret ukoliko je vaša želja u skladu sa atestnim propisima.
Da li se buši karburator?
To zavisi od modela automobila. Ukoliko ima prostora ugrađuje se ploča (mešač). Ukoliko nema dovoljno mesta, na samom karburatoru se pravi dodatni priključak, što je po mom mišljenju često bolja varijanta.
Šta da radim ukoliko mi se uređaj zaledi?
Proverite nivo rashladne tečnosti. Uređaj se može zalediti samo u slučaju ukoliko u njemu nema rashladne tečnosti koja inače greje motor.